“Babylon (Rome?), de moeder van de hoeren” (Openbaring 17)

(Fort Saalburg Limes Romeinen)

Op de zondag geen profane boodschappen. Dan lezen we uit De Heilige Schrift, Het Boek zonder welke er geen Westerse beschaving was geweest. 

Vandaag komen we op onze Bijbelsafari aan bij de Openbaring/Apocalypse, hoofdstuk 17. Hier verschijnt de beroemde ‘Hoer van Babylon’ ten tonele, gezeten op een ‘scharlakenrood beest’ met zeven koppen en tien hoorns.

Die zeven koppen staan voor zeven bergen, terwijl de tien hoorns staan voor tien koningen uit een laatste vierde koninkrijk. Uit dit hoofdstuk komt de bekende scheldnaam voor Rome en het Vaticaan als ‘hoer op de zeven heuvelen’…

Volgens protestanten zou het Vaticaan in Rome de ‘hoer van Babylon’ zijn…

Het Geheimenis der Wetteloosheid
De scheldnaam ‘hoer op de zeven heuvelen’ werd door Protestanten vaker gegeven aan het Vaticaan in Rome. Daarbij fungeert de Paus als antichrist. Dat argument vind je bij Dave Hunt in ‘A women Rides the Beast.‘ (1994) In de aangehaalde webzijde vind je van katholieke zijde een weerlegging: De stad zou niet Rome zijn maar Jeruzalem.

Op het voorhoofd van de ‘moeder van de hoeren’- die Johannes in Openbaring 17 opvoert staat een naam geschreven, ‘Geheimenis’. Dat geheim zou nu op de vele geheime genootschappen kunnen slaan, die zichzelf boven iedere wet plaatsen. Die grijpen vaak terug op Oosterse Mysterieleer, waarvoor Babylon een symbool kan zijn.

De verwijzing naar dat Geheimenis (der Wetteloosheid) vind je ook in de tweede brief van Paulus aan christenen in Thessaloniki. (Griekenland) Mogelijk was hij ook op de hoogte van het bestaan van een cultus, die zichzelf boven alle morele wetten plaatste. Maar, zolang er in de maatschappij een morele tegenkracht actief is, kan deze slechtheid niet volledig de macht overnemen.:

5Herinnert u zich niet dat ik u deze dingen zei, toen ik nog bij u was?

6En u weet wat hem nu weerhoudt, opdat hij op zijn eigen tijd geopenbaard wordt.
7Want het geheimenis van de wetteloosheid is al werkzaam. Alleen is er iemand die hem nu weerhoudt, totdat hij uit het midden verdwenen is.
8En dan zal de wetteloze geopenbaard worden. De Heere zal hem verteren door de Geest van Zijn mond en hem tenietdoen door de verschijning bij Zijn komst;

Vier Dieren uit Openbaring, Daniël en Ezechiël

In zekere zin maakten de kersverse christenen van toen een Eindtijd mee. De Tempel in Jeruzalem werd verwoest door de Romeinen, een joodse opstand werd neergeslagen. (66-70 na Jezus’ geboorte) Ook Rome was in 64 met een grote brand voor tweederde in de as gelegd. Geruchten gingen dat Keizer Nero daar zelf de opdracht toe gaf. Die gaf daar de eerste christenen de schuld van, volgens geschiedschrijver Tacitus.

Die werden toen vervolgd en geëxecuteerd. Volgens bisschop Eusebius (derde eeuw) zouden bij die vervolging ook de apostelen Paulus en Petrus zijn terechtgesteld. De associatie tussen ‘Nero’ en de Wetteloze (het beest) kan toen gevestigd zijn. Wanneer het Griekse Neron Kaisar in Hebreeuwse letters wordt omgezet, is de opgetelde waarde hexakosioi hexekonta hex, oftewel 666 in Arabische cijfers.

Je moest oppassen wat je schreef. Daarom, zouden de Apostelen en christenen onderling gecodeerde taal gebruiken. En ze gebruikten het ‘visje’ (Ichthus)

Romeinse wachter

Het Grote Babylon
Johannes beschrijft in Openbaring 17 het gezicht dat deze Wetteloosheid krijgt. Het gaat hier om het ‘Beest uit Zee’ dat al in Openbaring 13 werd beschreven:

En ik zag een vrouw zitten op een scharlakenrood beest, dat vol van godslasterlijke namen was, met zeven koppen en tien hoorns.
4En de vrouw was bekleed met purper en scharlaken, en getooid met goud, edelgesteente en parels, en zij had een gouden drinkbeker in haar hand, vol van gruwelen en van onreinheid van haar hoererij.

5En op haar voorhoofd stond een naam geschreven: Geheimenis, het grote Babylon, de moeder van de hoeren en van de gruwelen van de aarde.
6En ik zag dat de vrouw dronken was van het bloed van de heiligen, en van het bloed van de getuigen van Jezus. En ik was bovenmate verwonderd toen ik haar zag.

Het moet dus over een entiteit gaan die vele rechtvaardige gelovigen heeft vermoord om hun geloof…

De Literatuur vandaag, met op voorkant ‘De Friezenkerk’ in Rome, afbeelding van Esscher

Net als de Vier Dieren in de Openbaring, haalt Johannes de Tien Hoorns uit de eindtijdprofetie van Daniël 7. Die schreef dat in de tijd van de joodse ballingschap in Babylon, zes eeuwen eerder. Daniël profeteert dan over tien koningen die voortkomen uit het vierde dier, het vierde koninkrijk dat de hele wereld omspant:

Het vierde dier zal het vierde koninkrijk op aarde zijn,
dat verschillen zal van al de andere koninkrijken.
Het zal heel de aarde verslinden,
het zal haar vertrappen en haar verbrijzelen.
24En de tien hoorns duiden aan dat
uit dat koninkrijk tien koningen zullen opstaan,
en na hen zal een ander opstaan.

Inscriptie in de Friezenkerk in Rome

Hij zal tijden en de wet veranderen
Geen wonder dus dat Johannes bij het citeren van Daniël spreekt over een ‘hoer van Babylon’, wat de toehoorders van Daniël begrepen. Want dat koninkrijk had het volk van JHWH overwonnen en zijn tempel verwoest zes eeuwen vóór Johannes zijn Openbaring. Daniël vervolgt over de tien hoorns/koningen uit het Vierde Rijk:

Die (koning) zal verschillen van die er eerder geweest waren.
Drie koningen zal hij vernederen.
25Woorden tegen de Allerhoogste zal hij spreken,
de heiligen van de Allerhoogste zal hij te gronde richten.:

Hij zal erop uit zijn
bepaalde tijden en de wet te veranderen,
en zij zullen in zijn hand worden overgegeven
voor een tijd, tijden en een halve tijd.

Dus het laatste koninkrijk op aarde brengt tien heersers/koningen voort. En daarna moet dan een koning aan de macht komen, die het Geheimenis der Wetteloosheid volvoert. Toen Johannes leefde dachten ze waarschijnlijk dat dit over het Romeinse Rijk zou gaan. Johannes moet zelf uit eerste hand de christenvervolging hebben gezien, zoals ingezet door Nero.

Zeven heuvelen, is de ‘moeder van de hoeren’ dan eigenlijk Rome?

Hoer op de zeven heuvelen
De andere associatie met ‘het beest’ (Nero) en Rome, komt door de  ‘zeven heuvelen’ die Johannes invoert als kenmerk van de vrouw en het beest. Het oude Rome was gelegen op zeven heuvelen.

9Hier is het verstand dat wijsheid heeft: de zeven koppen zijn zeven bergen, waarop de vrouw zit.
10Ook zijn het zeven koningen: vijf zijn er gevallen, een is er, de andere is nog niet gekomen, en wanneer hij komt, moet hij een korte tijd blijven.

Volgens Protestanten stond die passage juist voor het Vaticaan. De hoer op de zeven heuvelen zou staan voor de zetel van het Rooms Katholicisme. Maar strict geografisch genomen kan dat niet. Vaticaan-heuvel is een achtste heuvel die ten noorden ligt van de zeven heuvelen waarop het oude Rome lag.

Wel staat Vatica voor de Etruskische godin van de doden. En de katholieken veranderden als voortzetters van het Romeinse rijk ook de tijdrekening. Immers, het jaar NUL is een achtste eeuwse vinding van Sint Bede. Daarmee voldoen ze aan de voorzegging van Daniël, waaruit Johannes citeert voor zijn Openbaring/Apocalypse.

Amfitheater Trier (DE), de noordelijke hoofdstad van het Romeinse Keizerrijk

De Hoer op de Zeven Heuvelen wordt verbrand
Het Vaticaan met haar Rooms-katholicisme legitimeerde eeuwenlang de macht van keizers. Ook dat van Karel de Grote, die het Romeinse rijk hervestigde in West Europa. Dat Heilige Roomse Rijk zou tot 1806 standhouden.

Zo kun je een nieuwe parallel vinden met Daniël en Johannes. De laatste van de koningen uit het ‘Vierde Koninkrijk’ zullen de vrouw op het beest uiteindelijk lynchen, zoals Openbaring beschrijft:

De wateren die u gezien hebt, waaraan de hoer zit, zijn volken, menigten, naties en talen.
16En de tien hoorns die u op het beest zag, die zullen de hoer haten, en haar berooid en naakt maken, en zij zullen haar vlees eten, en haar met vuur verbranden.

De Notre Dame was al in de fik gevlogen. Volgt dan nu nog Vaticaanstad, nadat de wereldmachten haar loslaten? De grote geloofsafval uit de Openbaring is al ver gevorderd. Het zou best kunnen. De vrouw op het beest uit zee is alvast een metafoor voor een stad. Die stad kan wel degelijk Rome zijn:

17Want God heeft het in hun hart gegeven om Zijn plan uit te voeren en dit eensgezind te doen en hun koningschap aan het beest te geven, totdat de woorden van God volbracht zijn.
18En de vrouw die u gezien hebt, is de grote stad, die koninklijke heerschappij voert over de koningen van de aarde.

Het Vaticaan heeft vanuit Rome heerschappij gevoerd over wereldlijke leiders, als een zielenmultinational.

Delivering Death/’democracy’ since 1948: Het Beest uit Zee?

Het christendom kon zich verspreiden over de architectuur van het Romeinse Rijk. Onder Karel de Grote (keizer vanaf 800) werd dat geloof met het zwaard opgelegd in Europa. Het Heilige Roomse Rijk van Karel en nazaten zou van Karel’s heerschappij (800) tot 1806 duren. Toen werd de laatste Roomse (Duitse) Keizer verslagen door het atheïstische (Ni Dieu, Ni Maitre) Frans-Revolutionaire leger.

Maar voor de volledige vernietiging van de wereld was het ook toen nog te vroeg.

Nu pas beschikken mensen over de wapens voor volledige zelfvernietiging. Israël werd afgelopen eeuw hervestigd (nadat de Romeinen het land omdoopten tot Syria Palestina), en de Europese Unie werd gevestigd met als logo de twaalf sterren uit de Openbaring van Johannes, hoofdstuk 12.

“…en op haar hoofd een kroon van twaalf sterren”, uit Openbaring 12

Deathmocracy, brought by NATO
‘Het Beest uit Zee’ zou nu kunnen staan voor de NATO, de Noord Atlantische Terreur Organisatie, die voor het mondiale geldsysteem – gebaseerd op schuld- tot het uiterste wil gaan. Die NATO strijd onder de regenboogbanier, om ‘de democratie’ met bommen te brengen, de morele wetteloosheid van ‘Doe wat je wilt’ en waarheidsomkering…

Tijdens ‘corona’ kregen mensen allen het merkteken van het beest, een QR aangesloten op het w w w/666 zonder welke ze niet konden ‘kopen of verkopen’.

Wij werden als melaatsen van een terras afgejaagd, anders zouden ze de politie bellen. Omdat we als ongeprikten het teken niet droegen.

Al Jolani en zijn veertig Terroristen hebben zich vlakbij Armageddon al verzameld om Jeruzalem aan te vallen. Het zijn kortom Interessante Tijden en de Openbaring van Johannes blijft tot de verbeelding spreken. Het is nu afwachten wat ze met de hoer op de zeven heuvelen gaan doen. Tenzij Johannes het zevenheuvelenland bij Nijmegen bedoelde natuurlijk…

Het blijft speculeren…

  • Heb een goede zondag en doe een duit in de collectezak bij het verlaten van dit Webhuis

2 Replies to ““Babylon (Rome?), de moeder van de hoeren” (Openbaring 17)”

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *