Eurosovjetunie schept ‘markt’ voor Beursgang Biodiversiteit

Op weg naar de beursgang van Natural Asset Companies en ‘Biodiversity Bonds’

Nature Credits en Biodiversity Credits betekent dat je van de groene ruimte een financieel product maakt, gedekt met publiek risicokapitaal. Aichi Target 19d van de Verenigde Naties(2022) schiep daar een mondiale ‘markt’ voor, wanneer overheden maar genoeg geld bij lappen. In de EU is dat nu 65 miljard euro per jaar volgens de Eurosovjetunie.

De Eurosovjetunie lanceerde voor dat verdienmodel deze zomer een ‘Roadmap towards Nature Credits.’ De basis van dit financiële product is gelegd in Nederland (Caroline van Leenders, RVO en PBL/DNB 2016/2020) en de City of London Corporation.  (2021)

Daar werd de Taskforce on Nature Related Financial Disclosures opgericht, voorgezeten door David Craig, data-analist van de Londen Stock Exchange Group.  Samen met WWF, BNP Paribas en het Green Finance Institute van de Britse regering en de City of London Corporation.

Hectares land zijn volgens artikel 6 Parijs klimaatverdrag nodig om Co2-credits op te slaan als ‘sink’

Monetariseren groene ruimte met 7 miljard euro publiek risicokapitaal
Al ettelijke keren heb ik uitgelegd dat klimaat en biodiversiteit twee kanten van een munt zijn, waarin CO2 ‘munt’ is en biodiversiteit ‘kop’:

CO2 = Negatief Kapitaal, een currency/valuta gebaseerd op schuld aan de toekomst
Biodiversiteit = Positief, ‘natuurlijk’ kapitaal, een natural asset, fixed asset, dat je koopt met groene schuldpapieren, obligaties en Carbon Credits

Net Zero in 2050 is een groot schuldschema van bankiers, waarmee ze onder VN-vlag overheden op zowel nationaal als lokaal niveau verleiden zich in de schulden te steken met Green Bonds. Groene leningen om klimaatpolitiek te financieren. Half Earth/Nature Needs Half (biodiversiteit) is een grondopkoopschema met publiek gedekt schuldpapier.

Nature Needs Half, naar het boek van EO Wilson ‘Half Earth’ het doel van de ecologistische beweging van WWF/IUCN enz

Zoals ieder beleidsdocument van de Eurosovjetunie lees je eerst door alinea’s vol wollige taal over het redden van de planeet. En allerlei ‘crises’ die buitendemocratisch ingrijpen rechtvaardigen en de plundering van de publieke ruimte. Global Banking wil onder VN-vlag de publieke ruimte volledig monetariseren als ‘ecosysteemdiensten’, dus dat je extra belasting gaat betalen aan een moeras dat water zou zuiveren en een bos dat CO2 zou opslaan.

Met een bankier en of bureaucraat daartussen. Het TEEB-concept  (2008) daarvoor is door het PBL ontwikkeld in Nederland, onder aanvoering van Pavan Sukhdev (Deutsche Bank, WWF)Pavan Sukhdev is nu werkzaam als oprichter en CEO van GIST Impact, een bedrijf dat impact data en analytics levert aan bedrijven en investeerders om hun impact op natuur en maatschappij te meten en beheren.

Op dataficatie volgt namelijk de monetarisering, net als bij carbon accounting.

Ze willen geld van de belastingbetaler als risicokapitaal

Worstel even door de wollige filantropietaal van dit Europese Commissie-document, voordat je bij de kern komt: publieke geldinjecties die een privaat verdienmodel renderend moeten maken. Via blended finance (gemengde financiering) zou dan privaat kapitaal opgehaald worden voor grondopkoop, geframed als ‘natuurherstel’, precies zoals de Nederlandse regering al voortvarend doet met haar ’transitie’ van het Platteland:

The EU has committed to dedicating 10% of its budget to supporting actions and investments that address biodiversity protection and restoration in 2026 and 2027 through several finance schemes and interventions 9 and to double funding for external biodiversity action to EUR 7 billion for 2021-2027.

De angel zit vooral in het ‘herstel’-deel, dat is het financieel product, dat met de Europese Natuurherstelwet een dwingend kader kreeg. Herstel tot wat, welke toestand uit welk jaartal? Of bedoelen ze ordinaire Rewilding?

Opgericht door Her Majesty’s Treasury en de City of Londen Corporation

De Planeet komt jaarlijks 700 miljard dollar tekort
Hier geeft de Eurosovjetunie dus een ‘markt’-signaal af, zie ons over de brug komen met belastingmiljarden. Dat wegnemen van investeringsrisico met belastinggeld zou private partijen dan moeten verleiden om ook te investeren in landopkoopschema’s geframed als ‘natuurherstel’.

Dat noemen ze dan ‘mobiliseren’ van kapitaal, zodat er liefst 200 miljard dollar mondiaal per jaar vrij zou komen in 2030.

This is in line with the Kunming-Montreal Global Biodiversity Framework (GBF) 10 under the Convention on Biological Diversity (CBD), which calls for substantially increasing financial flows from all sources, mobilising at least USD 200 billion per year by 2030, including through innovative finance (Target 19).

U en ik zaten er niet aan tafel, noch onze gekozen volksvertegenwoordigers

Moedertje de Planeet zou volgens de Verenigde Naties liefst 700 miljard dollar tekort komen, of belastingbetalers dat even willen bijlappen.

Hebben de vogels, vissen en planten die rekening neergelegd? Nee, dat doet Global Banking. Zo willen ze meer zogenaamde ‘fixed assets’ opkopen, natural assets, hectares grondbezit, die dan als ‘carbon sink’ werken, oftewel de kopkant van de klimaatmunt met CO2 (SDG13) als muntkant.

The GBF highlights the scale of the challenge, estimating a global biodiversity financing gap of USD 700 billion per year, a gap that cannot be bridged by public funding alone. At the EU level, current public funding, whether from EU, national or local sources, is also insufficient to meet the investments needs, which are estimated at EUR 65 billion annually

Ontwerper van ‘groene’ financiele producten, dus met Co2 als negatief kapitaal en ‘biodiversiteit’ als positief kapitaal, land

EU Territorium tot financieel product maken
Er is dus eerst een wens vanuit Global Banking: wij willen de publieke ruimte te gelde maken. Die wordt vervolgens stapsgewijs omgezet in dwingende wetgeving. Omdat dit verdienmodel- rentseeking- alleen uitkan wanneer er massieve publieke geldstromen beschikbaar komen. En vrijwillig gaat geen enkele gek betalen voor ‘ecosysteemdiensten’.

Vandaar dus deze ‘roadmap’. De start daarvan ligt bij de hier eerder besproken EU High Level Expert Group on Sustainable Finance. Die werd geleid door Christan Thimann van de BIS/FSB/AXA en daar vonden we ook al het WWF in. Daaruit volgden die zogenaamde ‘Green Bonds’- groene Obligaties/schuldpapieren- die de Eurosovjetunie in 2021 uitgaf, inmiddels al 68 miljard euro ‘groene’ schulden.

Nature Based Solutions, Nederland loopt al voorop in ‘Rewilding’ betaald met ‘groen’ schuldpapier Nationaal Groeifonds, 11 miljard euro aan ‘groene’ staatsobligaties (2021-2025)

Dat zelfde jaar ging een andere werkgroep in Londen van start.

De Taskforce on Nature Related Financial Disclosures, met UNEP Finance, UNDP, WWF en Global Canopy, gevestigd met haar secretariaat in Londen. Die laatste ngo maakt wereldkaartjes met satellieten waarin ze veranderingen in landgebruik weergeven, zoals ontbossing (Forest 500). De voorzitter van die werkgroep werd David Craig, werkzaam als data-analist voor de Londen Stock Exchange Group.

Het zelfde instituut dat al in de expertgroep van de EU zat in 2016.

Brengt veranderend landgebruik in kaart met satellieten

Britse regering en City of London Corporation
Kortom: ze bereiden de Europese beursgang van ‘biodiversiteit’ voor, en vragen de Europese belastingbetaler via een Roadmap om een storting te doen. Dat blijkt ook uit de deelname van het Green Finance Institute. Dat werd door de Britse regering (Her Majesty’s Treasury) en de City of Londen Corporation opgericht in 2019. Dat instituut moet Blended Finance-producten rond ‘biodiversiteit ontwikkelen.

Dus bankiersproducten waar het publiek het risico draagt en de private investeerder als deelnemer BNP Paribas (Franse bank) en Banorte (Mexicaanse bank) de winsten. Die waren beide co-voorzitter van de werkgroep voor TNFD.

Het is nu dus wachten op Green Bonds-uitgifte door de Eurosovjetunie waarmee grond wordt opgekocht voor ‘natuurherstel’/het verjagen van voedselproducenten.

Al 75 miljard euro klimaatschulden and counting

En dat noemen ze dan ‘mobilising biodiversity finance’. Dat publieke instellingen schuldpapieren uitgeven om grond op te kopen voor ‘carbon farming’, landgebruik voor CO2-opslag. En dat de financiers daarop cashen via de rente over die obligaties. Hoe deze ingewikkelde troep in elkaar zit, gaan we morgen verder op in. Stapje bij beetje ontmaskeren we de zwendel van deze groeneboordencriminaliteit.

Daarom schrijf ik ook consequent Eurosovjetunie. Wat een leugenachtige corrupte bende criminelen en totalitaire uitzuigers, walgelijk.

  • Doneer voor mijn onderzoek naar klimaat en biodiversiteit als bankiersproduct, en waardeer mijn werk

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *