Overnachten in varende gevangeniscel

Corsica Ferries

Onze reis vanaf Corsica ging vannacht met de veerboot van Corsica Ferries in Ajaccio naar Toulon aan de Franse zuidkust. De afvaart is om 2100 en je komt zeven uur aan, dus de hele reis gaat in het donker terwijl je op 1 oor ligt. Het is een handige manier om zonder uren rijden bij de azuurblauwe zeekust van Frankrijk te komen, de Cote d’Azur, onze op 1 na laatste eindbestemming. Maar ook een oefening in claustrofobie en ervaren hoe het is om een nachtje in de cel door te brengen. 

Qua comfort kan de vierpersoons cabine met twee (stapel)bedden concurreren met wat het ministerie van justitie mij ooit aanbood in Leiden. Maar dan wel voor de hoofdprijs, dus wat je normaliter in een luxe airbnb woning zou krijgen.

Je wordt met je auto door twee opgefokt blaffende Corsicanen in de voorplecht geleid van de boot. Daar keer je ’s ochtends ook weer naar terug, terwijl de ventilatie aanstaat. Om zeven uur in de ochtend komt Toulon in zicht vanuit je varende flatgebouw, de Mega Andrea.

Om zes uur in de ochtend begint door de scheepsradio de muziek te spelen. Eerst nog vriendelijke Franse jazzmuziek. Maar om kwart voor zeven voor de langslapers zet de kapitein donderend geraas van Wagner op, of iets in die geest met schallend koper.

Dag Corsica, we zullen je missen

Negentiende eeuwse hardrock, zodat ook de doorslapers op niet mis te verstane wijze doorkrijgen: ga zo snel mogelijk naar je auto.

Daar zit je dan vervolgens te zweten in een niet geventileerde ruimte tot ook de laatste laatkomer zijn auto gevonden heeft. Een olympische oefening voor mensen die claustrofobisch zijn aangelegd. Dan komen de opgefokte Corsicanen terug die als een puzzeltje iedere op elkaar gepropte auto met sturen en terugsturen richting een uitgang dirigeren.

Vite vite vite!!!! Wenkend met hun handen.

Je rijdt het schip uit, en krijgt als eerste een deel van de vloot van de Franse marine te zien. De stad Toulon voldoet aan de esthetische verwachting, een architectonische slag in je gezicht. Misschien is het wel ontworpen door de zelfde architect die ook de Gazastrook uit de grond stampte, met het verschil dat de hoekige flats hier nog overeind staan.

Voor iedere Corbusier-liefhebber is Toulon een buitenkansje.

Met piepende banden rijd je vervolgens naar Cannes, met als tussenstop Saint Raphael waar we een nieuwe editie voor Interessante Tijden tv opnamen die woensdag 1200 online komt. Zo kregen we de duurste overnachting van onze hele reis aangeboden door Corsica Ferries op de Mega Andrea. Maar geluk bij gebrek aan comfort: we zijn wel mooi uitgeslapen en rijden fris de ochtend in, een nieuwe wereld om te verkennen.

Misschien dat daarom vijfig procent van de Nederlanders met het vliegtuig naar de Mediterrane eilanden gaat. En de rest met de auto, terwijl een schamele vijf procent ooit op een veerboot is te zien.

Waardeer Interessante Reizen met je bijdrage

€

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *