Van Gas Los en Klimaatneutraal dankzij keukenbrand…

De brand uitgeblust, nu zijn we Van Gas Los. Keukenblad is door de gasbrand helemaal vermolmd

Een ongeluk zit in een klein hoekje, en zo vloog gisteren onze keuken plots in de brand. Afke was klaar met koken en had de gaspitjes uitgedaan, maar er bleef gas uit het fornuis komen. Plots een vuurzee om ons heen, die onder het hele aanrecht door uitbreidde richting vaatwasser en naar boven. De vuurbron bleek niet te doven met pannetjes water, dus haalde ik de tuinslang van buiten en begon te blussen.

Zo flitst dan ineens door je heen, dat je zomaar ineens je huis aan brand kunt verliezen. Wat een ramp, dat je alles kwijt raakt dat je dierbaar is, inclusief erfstukken en vastgelegde herinneringen.

Het idee achter het blussen met de tuinslang was: Het vuur van het gas mag niet in het omringende materiaal in de keuken, de koof rond het keukenblad en betimmering overslaan. Afke rende naar boven om natte handdoeken te halen. Met de brand binnen de perken door het water, zou je kunnen kijken hoe je het gas kon afsluiten zonder dat de rest in de hens vliegt.

Gelukkig, de Buurman, onze GVR en beschermengel had het brandalarm bij ons horen afgaan, hij stond meteen op de stoep om te helpen en hij handelde accuraat: In de meterkast zette hij de gasknop om. Zo waren we in 1 keer Van Gas Los.

Buurman bij z’n Slangekruid. Goeie vent

Het vuur doofde, en ons was een grotere ramp bespaard.

Het blijkt dat op 1 of andere manier de gasaansluiting naar het fornuis is losgesprongen. Alsof het duveltje het deed, want er was ’s middags nog niets aan de hand. We hebben hier hooguit ooit twee jaar terug in december van Inventum op bezoek gehad, omdat de ontsteking van de gaspitjes haperde.

Het had veel erger af kunnen lopen. Een stroomleiding (aansluiting ontsteking fornuis in stopcontact) was bezig door te branden, en had ik daar tegenaan geblust dan was ik geëlektrocuteerd.

Een wijze prep-les:

  • Een brandblusser in huis
  • Afke haar voorzorg-denken vond ik vroeger wel eens overdreven, als ‘we zien wel hoe het loopt’-meneer. Maar ze had wel gelijk

Op een ongelukkige manier voldoen we nu plots aan overheidsambities

We hebben flinke schade. Het keukenblad (geperst materiaal omzoomd door kunststof) is vernield, alle kunststof in de bestekbakken vermolmd en ook de ventilator in de afzuigkap is vernield. Het meest vervelend is nu, dat we nu geen verwarming meer hebben, niet warm kunnen douchen en niet kunnen koken.

Ik kan de Wim Hof in mezelf herontdekken onder de koude douche, maar voor Affie is dat natuurlijk niet te doen. Zo ervaren we alvast even hoe het is om ‘duurzaam’ en klimaatneutraal te leven. Het fonduestel om te koken en de petroleumkachel aan. Zo zijn we ineens ‘koploper’ en ‘aanjager’ van overheidsbeleid geworden voor dat klimaat van ze.

5 Replies to “Van Gas Los en Klimaatneutraal dankzij keukenbrand…”

  1. Een paar jaar geleden had de overheid nog een speciale webpagina over gas, dat dit één van de schoonste energiebronnen was, duurzaam, met de minste ‘schadelijke’ uitstoot. We worden verneukt waar we bij staan.
    Succes met de (kleine) verbouwing, en neem een inductie kookplaat. Eenmaal in gebruik wil je niet anders meer. En zorg voor een aardlekschakelaar, dan is de kans op electrocutie vrijwel nihil.

    1. Geen inductie voor mensen die hartproblemen hebben en bv een CIS hebben!! Mogelijk ook voor mensen die geprikt zijn ivm de nanoparticles? Ik gebruik inductie nu 5 jaar, niks dan lof!! Maar heb een oliestel achter de hand, voor als de stroom uitvalt.. of afgesloten wordt😉. Succes met de verbouwing!

  2. Ik had 4 maanden een sluipend gaslek.Gelukkig ontdekt en verholpen.
    Geen idee of mn hartaanval daardoor is gekomen.
    Wees dus altijd voorzichtig.
    Inductie?m..heeft ook straling toch?
    Tip.
    Maak altijd een afdruk van al je digitale foto’s.
    Als internet raar gaat doen heb je altijd een bewijs.
    Er zou dus zo maar een hele generatie kunnen verdwijnen.
    Al die nieuwe technieken, aansluitingen veranderen steeds.
    Geen films meer die je af kunt spelen etc.die apparaten zijn “ouderwets”!
    Blij dat het goed afgelopen is Rypke.Met jullie tweetjes.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *