Social Engineering door Financiering (SLL): ING Bank voorop

De lectuur voor vandaag

De ING Bank – in 2008 nog door belastingbetalers gered- beroemt zichzelf dat ze in 2017 de eerste Sustainability Linked Loan (SLL) uitgaven aan Philips. Dat betekent dat het rentepercentage van de lening lager wordt wanneer je een klimaatdansje (SDG13) opvoert voor bankiers: Social Compliance through Finance.

Of dat je een allochtoon gendergekkie in je boardroom huisvest of een Palestina/Homovlag aan je hoofdkantoor hangt, voor de inclusie. (ESG) En hogere rentepercentages wanneer je nog nuchter bent, helder denkt, in de vrije markt gelooft, vrij ondernemerschap en al die linkse flauwekul herkent voor wat het is: onzin.

De ING verwijst zelfs naar het gebabbel van een klimaatpsycholoog om de urgentie van SSL aan te prijzen.

Op naar een economie van voorwaardelijke toegang op basis van je gedragscore

SLL: Social Engineering door Financiering
SLL draait de bankrelatie dus 180 graden om: niet langer vraagt een ondernemer een lening om een succesvol bedrijf op te zetten in een vrije markt. De bank vraagt de ondernemer om zijn gedrag te conformeren aan SDG/ESG-gedragscores voor deze een betaalbare lening krijgt. Social Engineering door Financiering dus. Die financieringsmanier vormt het hart van wat Lynn Rothschild ‘Inclusief Kapitalisme’ noemt.

De markt van ‘social engineering door financiering’ groeide snel, dankzij de sociale druk vanuit de Verenigde Naties en topdogs van finance als Rothschild.

In 2017, het jaar waarin ING de eerste SLL verstrekte aan Philips, bedroeg de totale markt voor SLL’s wereldwijd ongeveer 2,5 miljard dollar. In 2018 groeide dit naar circa 47 miljard dollar, en in 2019 was dat ongeveer 135 miljard dollar. Volgens dit rapport van Houlihan Lokey in 2023 was de SLL-markt in 2022 gegroeid naar bijna 447 miljard dollar wereldwijd.

Een ander marktonderzoek van BBVA laat een piek in 2022 zien van 958 miljard euro aan ‘duurzame’ leningen. Maar dat hoeven dus niet beslist leningen te zijn waarin SDG/ESG-scores het rentepercentage dicteren.

Dat bedrag van 447 miljard dollar werd on 2024 ge-evenaard, met bijna de helft van zulke Social Engineering door Financiering-constructies in Europa. Dat komt doordat de Eurosovjetunie de Corporate Sustainability Reporting Directive invoerde. Daardoor moeten de grootste bedrijven van Europa voortaan niet alleen belastingaangifte doen bij de accountant. Maar ook gedragsaangifte via SDG/ESG-scores.

Hier verwijst ING naar ter rechtvaardiging van social engineering door financiering

Gods wil opleggen met het geldsysteem
Dat Social Engineering het hoofddoel van Climate Finance is, onderschrijft de ING zelf in deze position paper uit 2021, The Credibility of the Sustainability Linked Loan and Bond Market. In lijn met het klimaatgeloof stelt de auteur dat ze voor de ‘Herculean task to address climate change’ staan.

Of Andrew Bester, hoofd van Wholesale Banking dat ook zelf echt werkelijk gelooft is niet van belang. Waar het om draait, is dat hij zijn taalgebruik conformeert aan de voorgeschreven werkelijkheid, geleverd door computermodellen, gedwongen via peer pressure.

Vertaald naar gewone mensentaal betekent dit, dat de hele economie en al ons gedrag moet worden afgestemd op de projecties van computermodellen, of dat nu een klimaatmodel is of een stikstofmodel van een handjevol ambtenaren. De onderliggende aanname is dat je met dat klimaatmodel een volmaakt begrip van de natuur genereert.

Dat volmaakte begrip van de natuur moet je vervolgens vertalen naar een Universele Ethiek: hoe wij voortaan moeten denken, praten, leven, eten.  Dat is ‘de transitie’.

Die Universele Ethiek volgt vanuit het geloof dat ‘de natuur’ kennen het zelfde is als God kennen, Zijn Wil. En de ING Bank helpt God’s Wil nu opleggen via leningsvoorwaarden: SSL. Niet voor niets onderschrijft ook het Vaticaan al het ‘Inclusief Kapitalisme’ van Rothschild: een geldsysteem dat mondiaal social engineering afdwingt, compliance through finance.

Die social engineering kom je al tegen in de CO2-app die de ING aanbiedt aan al haar klanten:

..Bankiers die je levensstijlveranderingen aanprijzen op basis van je koopgedrag

ING te rade bij de klimaatpsycholoog
De ING verwijst voor urgentie van SLL naar een rapport van de Cambridge Sustainability Commission on Scaling Behavioural Change. Die club met dertig academie-activisten wordt geleid door Peter Newell, bestuurder bij Greenpeace UK. In die commissie vinden we ondermeer klimaatpsycholoog (…) Sally Weintrobe van de International Psychoanalytic Association’s Climate Committee..

Die publiceerde het boek ‘The psychological roots of the Climate Crisis’ (2019), als parafrasering van The Historical Roots of our Ecological Crisis (1967) van Lynn White. De theoloog White gaf het christendom de schuld van de crisis, specifieker het Genesis-verhaal dat mensen toestaat te ‘heersen’ over de natuur. Christprivilige zou de aarde naar de verdommenis helpen.

Bij Weintrobe is het Neoliberalisme haar ‘exceptionalisme’ de schuldige en white privilige. Met deze psychobabbel moeten we genezen worden van onze ‘klimaatontkenning’. Ze helpt ons volgens deze recensie van collega-psychobabbelaars:

encouraging us to break through emotional paralysis and denial, and explaining the psychodynamics involved in our avoidance to engage actively with the reality of climate change

In Psychological Roots of the Climate Crisis, she maintains that most of us still do not allow ourselves to be truly touched by the stark reality of the climate emergency, because facing it is too painful.

Dus daarom zit ik dus nog niet bij Greta Thunberg aan boord met Palestinavlag. De pijnlijke schijnrealiteit van computerprojecties heeft mij nog niet in de ziel geraakt omdat dit te pijnlijk zou zijn.

Parafrasering van het werk van Lynn White

Western privilige
We krijgen weer de klassieke taal van Social Emotional Learning opgediend. De mensen die zich niet laten onderwerpen aan computermodellen en hun projecties? Die hebben geen empathie, die zijn blijven hangen in een lager stadium van hun morele evolutie tot planetair wereldburger, zoals psychobabbelaar Jos Dircx opmerkt in het tijdschrift voor Psychoanalyse en haar toepassingen, hebben we een ‘gebrek aan mededogen’:

Weintrobe submits that the prevailing mindset of rigid Exceptionalism in economics, politics, and culture is characterized by a fundamental belief that we in the Western world deserve our privilege and are entitled to preserve it, even at the expense of others.

Exceptionalist entitlement is a form of malignant narcissism, she writes, and it is characterized by psychic defenses of omnipotent magical thinking about reality, splitting human beings into deserving and undeserving ones, and a mindset of uncare, which prioritizes economic profit and exploitation of others over community, humanity, and care about the earth

Dit is weer het typische taalgebruik van een verward links wijf ter academie dat moeite heeft om een orgasme te krijgen. Dat ING daarbij te rade gaat voor de urgentie van haar financiële producten, doet vrezen dat de bankdirectie in een verregaande staat van verwijving is terecht gekomen/steeds hogere ESG-scores haalt in de boardroom.

Kom op, waar zijn de keiharde kapitalisten met kloten bij de ING. Waarvoor is een bankier? Winst maken. En winst mogelijk maken. Maak de wereld toch niet moeilijker dan deze al is en hou je als geldverstrekker bij je leest. En ga liever te rade bij de filosoof Alex Epstein; The Moral Case for Fossil Fuels, stap uit het krimpparadigma en welkom in Cornucopia, er is genoeg voor iedereen.

Zo zou je kunnen denken, maar ja, wie ben ik, anders dan een nuchtere Fries die van lekker schrijven houdt. Maar je kunt ook voor deze psychobabbel kiezen van Weintrobe:

The ‘climate bubble’ describes a psychic organisation designed to promote wide scale disavowal of climate reality. Inside the bubble, awareness is kept screened out that a way of living, one based on a ruthlessly extractive mindset (Weintrobe names this Exceptionalism) is driving the climate emergency and ecological collapse.

Specifically, the bubble minimises awareness that this mindset and actions that stem from it causes suffering, damage, inequity and death.

Kijk, dan ga je echt twijfelen of vrouwenstemrecht nou wel zo’n goed idee was. Bijna dan.

  • Waardeer onze woordkunst met een bijdrage, zodat Interessante Tijden in de lucht kan blijven in vrijheid en vrolijkheid

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *