
Afke kon even de boom in
Een beetje sneeuw en het hele verkeer ligt al plat in Nederland. Stel je voor wat voor schade een IJstijd wel zou aanrichten. Dat brengt ons bij een nieuw propaganda-initiatief, Het Klimaatexamen, betaald door Ministerie van Klimaat & ‘Groene Groei’, (van je energierekening) vier provincies, Energiebeheer Nederland en ontwikkeld door Darel Consultancy.
Dat is een private consultant in de ‘energietransitie’, dus belanghebbende bij klimaatpropaganda voor al die subidies. Ook dit jaar kun je weer aanschuiven tussen 9 en 26 mei. Volgens hun zou een paar graadjes opwarming ons land meer kosten dan al die honderden miljarden verspilde euro’s aan klimaatbeleid. Maar de bron waarop dat Klimaatexamen leunde bleek op wetenschappelijk gesjoemel gebaseerd.

Het ‘niets te doen’ dat rond Langweer ligt
We citeren het ‘Klimaatexamen’, deze PR-stunt voor peperduurzaam klimaatbeleid van topambtenaar Michel Heijdra van dat ministerie:
Het examen is meer dan een test, niet om te slagen, maar om te begrijpen en ervan te leren. Het is een manier waarop we scholen, overheden, organisaties en individuen betrekken bij de meest urgente uitdaging van onze tijd: klimaatverandering. Door wetenschap toegankelijk te maken en actie te stimuleren, willen wij daar ons steentje aan bijdragen.
Verder citeren we het persbericht van afgelopen jaar:
Directeur-generaal Michel Heijdra en Directeur Niels Kastelein, Klimaat en Energie bij het ministerie van Klimaat en Groene Groei, openden niet alleen het examen, maar maakten het ook.
Zij benadrukken de kracht van kennis: “In een wereld die steeds vaker feitenvrij beleid maakt, is het mooi dat er een initiatief is als het Klimaatexamen om deelnemers met de neus op de feiten te drukken en oplossingen aan te reiken hoe effectief om te gaan met bestaande klimaatverandering en om verdere zo veel mogelijk te beperken.”

IJstijd
Een bende oplichters en subsidiezuigers
Het examen wordt gekeurd door een trein van financieel belanghebbenden, hongerend naar onderzoeksgeld aan intellectuele conformiteitsfabrieken, die vroeger ‘universiteit’ genoemd werden, aangevuld met klimaatactivisten van subsidieclub Milieucentraal, dus het volk dat je graag klimaatneutraal zo zien sterven onder een elektrische bus:
Om die kennis te bewaken en de kwaliteit van het examen nog beter te borgen, heeft het Klimaatexamen dit jaar een examencommissie. Een groep van negen wetenschappers en experts van o.a. het KNMI, Radboud Universiteit Nijmegen, TU Eindhoven, Milieu Centraal en Wageningen University & Research, heeft het examen kritisch geëvalueerd en aangevuld.
Afgelopen jaar zou als ‘goede antwoord’ gelden dat aardopwarming in het jaar 2050 voor liefst 38000 miljard dollar schade zou veroorzaken. Door droogte, hittegolven, overstromingen en orkanen. Het artikel waarop die bewering was gebaseerd is op 2 december afgelopen jaar uit Nature teruggetrokken. Dat houdt in dat de wetenschappers (van het PIK) hadden gesjoemeld om een zo hoog aansprekend mogelijk rampscenario te publiceren:
“The economic commitment of climate change,” which appeared April 17, 2024, in Nature, looked at how changes in temperature and precipitation could affect economic growth. Forbes, the San Diego Union-Tribune and other outlets covered the paper, which has been accessed over 300,000 times. It has been cited 168 times, according to Clarivate’s Web of Science.
Het geeft opnieuw aan: alarmisme verkoopt, en die zogenaamde ‘kritische wetenschappers’ citeren alles dat hun van pas komt. Of het ook waar is boeit ze niet, wanneer ze de subsidiepot maar leeg kunnen graaien. Dat Linksche Thuigh.

Langweerder Wielen
Kijk je naar het werk van de Nobelprijswinnende econoom William Nordhaus, dan hoeft die CO2 zoveel niet te kosten. Het loopt op met 3% per jaar vanaf 18 dollar in het nu. En dat is ook maar een modelgissing, een geïnformeerde gok.
Maar zou je in de projecties van het PIK geloven, dan ben je voor een tonnetje gebakken lucht honderden euro’s kwijt aan belasting, of zelfs 1000 euro. Dan zou het zelfs lonen om te investeren in een apparaat dat CO2 uit de lucht zuigt, (direct air capture) en andere kapitaalvernietiging.
Darel Education ontwikkelt ook lesprogramma’s voor scholen om de eigen ‘groene’ energiewinkel te verkopen:
Ontdek de energietransitie met de interactieve masterclasses! Leerlingen krijgen een helder en volledig overzicht van het huidige energiesysteem, inzicht in de uitdagingen, duurzame oplossingen en hoopvolle toekomstperspectieven. Deze dynamische gastlessen worden op non-profit basis verzorgd door (energie)professionals.
Vroeger heette zulke propaganda op staatskosten voor privaat gewin op publieke kosten ‘corruptie’. Tegenwoordig heet dat ‘verduurzaming via publiek-private partnerschappen.’ Dan red je de planeet. Wat een verachtelijk volk, dat Linksche Thuigh.
Dit artikel mag ik van x niet delen,dus je hebt raak geschoten…